Yaşam

Tüm Olumsuzluklara Rağmen Pozitif Kalabilmek Mümkün mü?

Tüm Olumsuzluklara Rağmen Pozitif Kalabilmek Mümkün mü?

Her şeyin kötü gittiği bir dünyada olumlu kalabilir misiniz? Dengeli gibi görünen bir dünyada barış içinde kalabilir misin? Evet. Yapabilirsin, yapmalısın.

Her şeyin kötü gittiği bir durumda ayakta kalabilme, pozitif düşünebilme.

pozitif olabilmek

Çevrenizdekilerin olumsuz düşüncelerini, enerjilerini ve inançlarını kendi düşüncelerinizle karıştırmanın ne kadar kolay olduğunu fark ettiniz mi? Ve bu düşük, zehirli ve sağlıksız enerjilerin hayatınıza girmesine, kendinizi ve çevrenizdeki dünyayı nasıl algıladığınız ve düşündüğünüzü nasıl etkilediğine izin vermek ne kadar kolay değil mi?

İnsanların üzgün, endişeli, korku içinde yaşadığı, sürekli olarak her şeyden ve herkesten şikayet ettiği, olumsuz, toksik ve sağlıksız bir ortamdaysanız sizi rahatsız eden ve kendinizi çok zorlayan ağır bir enerji hissetme eğiliminde olmanız çok normal. Ancak çevreyi değiştirirseniz, insanların barış içinde, neşeli ve pozitif olduğu bir yer bulabilirsiniz, yaşam ve enerji dolu hissetmeye başlama şansınız vardır. Neden olmasın? Çünkü enerji bulaşıcıdır ve kendi enerjimizi, karşılaştığımız şeylerin, yerlerin, kişilerin ve deneyimin enerjisine uyarlama eğilimindeyiz.

“Enerji bulaşıcıdır: ya insanları etkiliyor ya da insana bulaşıyorsunuz.” ~ T. Harv Eker

Bazen sanki düşünülmüş olan tüm düşüncelerin dinlendiğini hayal ediyorum; Bu kabarcık, pozitifliklerin çoğunun olduğu kadar olumsuzluğun da olduğu bir yerde. Gerçekten kim olduğunuzun farkında değilseniz, neyin gerçek olduğunu neyin olmadığının farkında değilsek, bu olumsuz enerjilerin kim olduğumuzu anlama ve bunun üzerinde kontrol sahibi olma gücümüzü algılama tuzağına düşebiliriz. Birçok kişi bu düşünceleri “kollektif bilinç” ya da “ortak ağrı” olarak adlandırıyor ve uzun zamandır bu sadece benim için zihinsel bir konseptti, ilginç geliyordu ama hakkında pek az şey bildiğimi biliyordum. Ancak geçen bir yıl boyunca bunun ne olduğunu anlamaya çalıştım ve nihayetinde üzerinde söz sahibi olabilme gücünü anlamıştım.

Görüyorsunuz, kendimi çok mutlu, neşeli ve pozitif bir insan olarak görüyorum. Düşünce düşüncelerinin ve sahip olduğu inançların farkında olan biri. Sürekli temizliyorken, arındırırken ve aklımı, kalbimi, bedeni ve ruhumu iyi baktığım halde, korku içinde olduğum halde hâlâ birkaç anıma sahibim ve zehirli düşünceler, düşünceler düşündüğümde hala anlarım var. elbette ki bunlar benim değil.

Her türlü güvensizlik, kıtlık düşünceleri ve şüpheler beni ele geçirirken hala anlarım var. Ancak kendi zihnimden geri adım attığımda, geçeceğim her şey – tüm ruh hali, düşünce, enerji ve davranışlara daha yakından baktığımda – düşündüğüm düşüncelerin çoğunu ve hissettiğim duyguları çoğunu fark ettim ki bunlar benim düşüncelerim bile değil.

“Tarih boyunca sayısız insanın uğradığı acıyı içeren toplu bir insan ağrısı yaşamıştır. Ağrı-vücut durgun bir aşamaya ve aktif bir aşamaya sahiptir. Periyodik olarak aktive olur ve işe geldiğinde beslenmek için daha fazla acı ister. Kesinlikle reddediyorsanız, zihninizi alır ve olumsuz düşünce ve ilişkilerle dram gibi olumsuz deneyimleri besler. İnsanlık tarihi boyunca böyle devam ediyor. Ağrı-vücudu tanımlamanın bir başka yolu da budur: mutsuzluğa bağımlılık. “~ Eckhart Tolle

Günlük yaşamınıza tam olarak katılmadığınızda ve aklınızın yerlerden mekana dolaşmasına izin verdiğinizde, geçmiş ve gelecek hakkındaki düşünceler üzerinde çok fazla vakit geçirdiğiniz halde, şimdiki zamanda yeterli zaman yoksa, o zaman olumsuzluğa karşı kolay bir av olduğunuzda, çünkü Eckhart Tolle’in dediği gibi, bu kollektif ağrı vücudu harekete geçirdiğinde, daha acı ister.

POZİTİF KALIN. YAPABİLİRSİNİZ.

Evlerimizde, okullarımızda, çalıştığımız yerlerde, ilişkilerde, sokaklarda, mağazalarımızda ve zaman zaman kendimizde çok fazla olumsuzluk, korku, şüphe ve güvensizlik var ve bunun dünyada var olduğu doğrudur. Ancak günlük hayatımızda tam olarak yer alırsak, olumsuzluğun bizi ve hayatlarımızı kirletmesine izin vermemek için bilinçli bir karar verirsek,  eğer sürekli çalışırsak kendimizi, düşüncelerimizi, enerjimizi ve hayatlarımızı arıtmamız üzerine, tüm bu olumsuzlukların artık üzerimizde hiçbir gücü olmayacak.

www.SohbetiX.Net

Comments