Yaşam

Kendimize Nasıl İnanabiliriz?

Kendine inanmak ve güvenmek yaşamımızın temel taşlarından birisidir hiç kuşkusuz. Bu yazımızda, insanın kendisine nasıl inanabileceğini, ünlü düşünürlerden güvenmek ve inanmak üzerine yazılmış önemli tecrübe ürünü sözlerine yer verdik. Kendimize nasıl inanırız? Neden inanmalıyız?

“Aşka inan. Sihire inan. Cehennem, Noel Baba’ya inan. Başkalarına inan. Kendine inan. Hayallerinize inanıyorum. Yapmazsan, kim yapacak? “~ Jon Bon Jovi

İşler yolunda gitmediği zamanlar vardır. Başarısızlık, yenilgi, korkma ve güvensizlikle karşılaştığımız zamanlar. Ve bu gerçekleştiğinde, yaptığımız şeylerden, dünyevi başarılarımızdan ve günlük başarılarımızdan değer düşkünü olmaya alışkın olduğumuzdan, kaçınılmaz olarak kendimizden şüphelenmeye başlıyoruz. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürme kabiliyetimizden şüphelenmeye başlıyoruz, değerimizden şüphelenmeye başlıyoruz, etrafımızdaki insanlardan şüphelenmeye başlıyoruz ve bu dünyada kendimizi güvende hissedeceğimizden şüphe etmeye başlıyoruz.

Kendinize yeniden nasıl inanabilirsiniz?

1. Nerede olduğunuz konusunda kendinizle barışık olun.

“Sana söyledik, nerede olduğunla barışmak, herkesin bulunduğu yerle barışmanızı istiyoruz; dünya olaylarıyla barışmanızı istiyoruz; dostunuzun nerede olmak istediği ile ilişkinizde olduğu yerde barış yapmanızı istiyoruz. Seninle nerede olursak olalım onunla senin için her şeyde olmasını isteriz “İbrahim

Kendinize tekrar inanmak için, nerede olduğunuzla barışık olmanız gerekir. Nerede olduğunuz konusunda kendinize karşı savaşmanız gerekmez. Direniş boşuna. Bulunduğunuz karanlık dünyadan dışarı çıkmak, geri dönmek, güvende hissetmek, mutlu ve güvende olmak ve kendinize inanmaya geri dönmek isterseniz, önce nerede olduğunuzu, hayatınızın şu anki haline nasıl geldiğini öğrenin, bunu yaparak bu duruma yol açan her şeyle, mevcut hayat durumunuzu değiştirmek için gerekli güce ve enerjiye sahip olacaksınız.

2. İşleyebileceğinizden çok verildiğinde, pes etmeyin.

Bazen hayatın bize karşı olduğu ve bizi çok fazla sevmediği düşünülse de, gerçek şu ki hayat, bizi çok seviyor. Ve bizi çok seviyor, çünkü karanlık anlarda elimizi tutmak istiyor ve tüm yüklerimizi bizden almak istiyor.

Böylece, üstesinden gelebildiğinizden çok verildiğinde, ağrılarınızı, mücadelelerinizi, korkularınızı ve endişelerinizi Ruhunuza, Benliğinize, Tanrı ve Yaşamın kendisine verin.

3. Kendinize güvenin.

Yaşamınız ne olursa olsun başa çıkmanız için gereken tüm gücü, gücü, bütün cesareti, bütün güveni ve bilgeliği size aittir ve kendinize güvenmeyi öğrenirseniz o kadar zorlukların üstesinden gelmeniz o kadar kolay olur.

4. Geçmişi uzaklaştırın.

Geçmiş geçmişte ve orada bırakılmalıdır. Ve nedenini biliyorsun? Çünkü eski enerji bu. Geçmişte olanlardan vazgeçin, yaşadığınız herhangi bir suçluluk, suçlama ve kızgınlıktan vazgeçin ve omzunuzdaki bu ağır yük olmadan ilerlemenize izin verin. Hepsini geçelim geçmişte kalsın.

5. Kendinizi bağışlayın.

Yaptığınızı düşündüğünüz geçmişteki “başarısızlıklar” veya “yanlışlar” için kendinizi bağışlayın ve kalbinizi ışıkla ve sevgiyle doldurmayı seçin – kendinize olan sevginiz, çevrenizdeki insanlar için sevgi ve yaşamın kendisi için sevin. Zihninizi, kalbinizi ve hayatınızı zehirlemenizin uygun olduğunu düşünmek için tutmakta olduğunuz suçlama, öfke, kızgınlık veya diğer olumsuz duygulara izin vermeyin. Kendinizi sevin, kendinizle güzel sohbet edin. Bırak hepsini.

6. Aklınızın kapısında bekçi durun.

“En kötü düşmanınız, kendi düşüncelerinizdir,  size düşmanınız kadar zarar veremez. Ama bir zamanlar olumsuz düşünceleri aşmayı başardığınızda, kimse size isteğiniz dışında olumsuz bir iz bırakamaz.

Düşündüğünüz düşüncelerle konuştuğunuz sözlere çok dikkatli olun. Düşüncelerin gücü, yaratıcı gücü vardır ve zihninizi dilediğiniz yerde dolaştırırsanız, sizi, kim olduğunuzu, yeterince şık, yeterince güzel, yeterince layık vb. Olduğunu düşünerek sizi kandırmaya devam edecektir. hayatınızın kalitesine zarar vermeye devam edecektir.

Düşündüğün her şeye inanma. Zihninizin kapısında bekçi gibi durun ve zihninizi olumlu düşünen, düşünen ve güçlendiren düşüncelerinizi düşününce disipline edin ve size zarar vermek üzere düşünülen tüm düşünceleri görmezden gelin.

7. Karşılaştırmaları bir kenara bırakın.

“Kendiniz olmaktan memnunsanız ve karşılaştırıp rekabet etmiyorsanız, herkes size saygı duyacaktır.” ~ Lao Tzu

Zihninizin kendinizi ve yaşamınızı etrafınızdakiyle karşılaştırmanın doğru olduğunu düşünerek sizi kandırmasına izin vermeyin. Hayatta yürümek için benzersiz bir yol olan benzersiz bir kişisiniz ve bu dünyada yapmanız gereken iş sizin ve sizin yalnızsınız. Hiç kimse onu senden alamaz ve kimse bunu kendinizinkinden daha iyi yapamaz. Bu yüzden kıyaslamaları bir kenara koyun ve ne yapmanız gerektiğine odaklanın. Yürümek istediğiniz yola, hızla, yürümek istendiğiniz yola yürü ve başkalarının yaptıklarını unut.

“Gözlerinin öne doğru bakmasını sağla ve bakışların senden önce dursun. Ayakların yolunu düşün; sonra bütün yolların emin olacak. Sağa ya da sola sapmayın “. ~ Atasözleri

8. Yaşamınızı şu andan itibaren yaratın.

“Geçmişi toplamayın ve asla eskimiş biri değilsiniz bunu bilmelisiniz. Her saniyede tekrar tekrar ve tekrar doğmuşsun. Sürekli bir yeniden doğuş … Nehir benzeri yeniden doğuş akımı. Yenilendiniz, dirildiniz.. Geçmişi öldürmeye devam edin, böylece günümüzde daha fazla kullanılabilir hale gelin. ”

Her an tekrarlanan, sözde hatalarınızdan ve hatalarınızdan arınmışsanız, geçmişinizin ağır yükünden özgürsünüz demektir. Bu nedenle, hayatınızı sonsuz seçimlerden ve olanaklardan – şimdiki zamanda, artık korku, sınırlamalar ve durgun enerji kaynaklı – geçmişten yaratmaktan mutlaka emin olun.

9. Bilge bir öğrenci olun.

Bilge bir öğrenci olun. Her deneyimden öğrenin ve yaşamın yolunu gönderen her etkileşim, iyi ya da kötü olursa olsun. Yaşamın sizi daha iyi ve daha akıllı yapabilmesi için birçok zorluk, zorluk, başarısızlık ve hata yapmasına izin verin.

10. Herkese teşekkürler.

Yaşadığınız her şeyden, halen geçmekte olduğunuz her şeyden ve henüz geçemediğiniz her şeyden dolayı teşekkürler. Kalbinizin acı çekmesine izin vermeyin. Hepinize teşekkür edip, bunların hepsinin sizin için olduğunun farkındayız. Her şey büyümeniz ve evriminiz için oluyor. Her şey sizi şekillendirmek, cilalamak ve altına koyduğunuz harika, güçlü ve sevecen varlıkları yüzeye çıkarmak içindir.

11. Asla hareket etmeyi bırakmayın.

“”Uçamazsan koş, koşamazsan yürü, yürüyemezsen sürün. Ama ne parsan yap ilerlemek zorundasın.” ~ Martin Luther King Jr.

Hayatta vazgeçmeyi düşündüğün anlar da olacak. Anlar karanlık çok yoğun ve sanki sonu gelmez ve başınızın içindeki bir ses size vazgeçmenizi söyler, ancak asla dinlememelisiniz.

Ne olursa olsun kendinizden asla vazgeçmeyin. Hayatınızdan asla vazgeçmeyin. Ne kadar yavaş olursa olsun, hareket etmeye devam edin, çünkü sonunda, ışığa ulaşacaksınız ve ne kadar büyüdüğünüzün ve ne kadar güçlendiğinizin farkına varacaksınız.

Hayat size rehberlik etsin.
Hayatınızın izlemesi gereken doğal bir akış vardır ve eğer hayatınızı rahatlatmayı öğrenirseniz, artık tüm yaşamınızın gidişatını kontrol etmeye çalışmazsınız ve artık kendinize ve hayatın size sunabileceği her türlü şeyi sınırlamaya artık çalışmayın; yakında hayatın doğada bolca olduğunu keşfedeceksiniz ve size rehberlik etmeye başlayınca o kadar çok hediye ve zenginlik ile duş almaya başlayacaksınız.

Dinlenmeyi öğren. Her şeyin nasıl olması gerektiği ve hayatınızın nasıl bir yol açtığına dair tüm beklentilerinizi bırakın ve hayatın sizi şaşırtmasına izin verin. Yaşamın, gitmeniz gerektiğini düşündüğünüz yöne değil, gitmek istediğiniz yöne yönlendirmesine izin verin ve böylece yalnızca bu dünyada kendinizi daha güvende hissedeceksiniz ve güvende hissedeceksiniz, aynı zamanda kendinizi Sahip olduğunuzu hiç hayal etmediğiniz harika yeni deneyimler.

“Usta hiçbir şey yapmaz, ancak hiçbir şey geri alınmaz. Sıradan insan her zaman bir şeyler yapar, ancak yapılması gereken çok şey vardır. Nazik bir adam bir şeyler yapar, ancak bir şeyler geri alınır. Adil adam bir şeyler yapar ve yapılacak çok şey bırakır. Ahlaki adam bir şeyler yapar ve kimse cevap vermediğinde kollarını sıvazlar ve kuvvet kullanır. “~ Lao Tzu

Comments